BIC Corporation Jobs

Job Information

BIC Corporation QUALITY CONTROL CONTROLLER in Anixi, Greece

QUALITY CONTROL CONTROLLER

5293

Manufacturing

Anixi, GR

Για πάνω από 75 χρόνια, ηBICδημιουργεί ευρηματικά απλά και απολαυστικά προϊόντα που αποτελούν μέρος κάθε καρδιάς και σπιτιού. Ως μέλος της ομάδας μας, θα συμβάλλετε στην ανανέωση μιας αγαπημένης μάρκας καθώς συνεχίζουμε να επαναπροσδιορίζουμε τα καθημερινά είδη πρώτης ανάγκης με νέους, βιώσιμους και υπεύθυνους τρόπους.Η προσέγγιση της συλλογικής προσπάθειας για αποτελέσματα στην εργασία δημιουργεί ένα περιβάλλον όπου ενθαρρύνεται η πρωτοβουλία, η καινοτομία και η εξεύρεση λύσεων. Τα μέλη των ομάδων στηBICαναλαμβάνουν την ευθύνη της σταδιοδρομίας τους και συμβάλλουν το καθένα με τη μοναδική του προοπτική ώστε να έχουν ουσιαστικό αντίκτυπο στην αποστολή μας. Είναι ένας πολύχρωμος κόσμος - αφήστε το στίγμα σας με το να γίνετε μέλος της ομάδαςBICσήμερα.

Ως Ελεγκτής Ποιοτικού Ελέγχου, θα είσαι μέλος της ομάδας του Μηχανουργείου, υπεύθυνος/η για την διενέργεια διαστασιολογικών, οπτικών και λειτουργικών ελέγχων μηχανολογικών εξαρτημάτων κατά τη κατασκευή, ολοκλήρωση, καθώς επίσης και κατά τη μετέπειτα επεξεργασία τους.

Κύριες Αρμοδιότητες:

• Διενεργεί διαστασιολογικούς, οπτικούς, και λειτουργικούς ελέγχους

• Συνεργάζεται με τους υπεύθυνους των τμημάτων καθώς επίσης και με τους εφαρμοστές, για τον έλεγχο των παραγόμενων εξαρτημάτων κατά την εξέλιξη της κατασκευής με σκοπό τα παραγόμενα εξαρτήματα να πληρούν της απαιτούμενες προδιαγραφές

• Συσκευάζει, αποθηκεύει καθώς επίσης καταμερίζει όλα τα κατασκευασμένα εξαρτήματα

• Αρχειοθετεί τα σχέδια κατασκευής ανά αίτηση, ώστε να ακολουθούν τα κατασκευασμένα εξαρτήματα κατά την παράδοση

• Εφαρμόζει και εξηγεί στους τεχνίτες του τμήματος τις σχετικές προδιαγραφές ποιότητας των σχεδίων και διευκρινίζει τυχόν απορίες που εμφανίζονται στα μηχανολογικά σχέδια

• Ελέγχει και διορθώνει τα σχέδια, με πρότερη γνωστοποίηση του υπεύθυνου τμήματος ποιοτικού ελέγχου

• Συμμετέχει στην αντιμετώπιση και λύση προβλημάτων ποιότητας

• Εξασφαλίζει καθώς επίσης παρακολουθεί την ακρίβεια και αξιοπιστία των οργάνων μέτρησης του τμήματος

• Διενεργεί αναφορές σχετικά με την ποιότητα, κρατώντας και αναλύοντας αρχεία ποιότητας

• Συνεργάζεται με το τμήμα μελετών και σχεδίασης για σχετικά θέματα

• Συμμετέχει με τις παρατηρήσεις και τις υποδείξεις του, στην βελτίωση και την αύξηση της απόδοσης του τμήματος του

• Αναφέρετε / επικοινωνεί / ενημερώνει τον υπεύθυνο τμήματος ποιοτικού ελέγχου

• Χειρίζεται το Laser Marking για την σήμανση των κατασκευών

• Εκπαιδεύει τους νέους εργαζόμενους

Απαραίτητα προσόντα:

• Ανωτέρα τεχνική εκπαίδευση στον κλάδο της μηχανολογίας

• 3 έτη προϋπηρεσία σε ποιοτικό έλεγχο

• Ικανότητα μετρήσεων ακριβείας

• Γνώση προγραμμάτων Cad

• Γνώση προγραμμάτων (Word, Excel, Power point)

• Άριστη γνώση Αγγλικών

• Ομαδικό πνεύμα και αίσθηση ευθύνης με έμφαση στη λεπτομέρεια.

Επιθυμητά προσόντα / Άλλες Δεξιότητες:

• Γνώση μηχανολογικού σχεδιασμού και προγραμματισμού με χρήση Cad-Cam συστημάτων (Creo-AutoCAD)

• Γνώση Γαλλικών (Προαιρετικά)

• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψήφιους)

• Γνώσεις και εμπειρία όλων των τύπων εργαλειομηχανών

ΗBICείναι ένας εργοδότης ίσων ευκαιριών. Δεσμευόμαστε σθεναρά να προσλαμβάνουμε άτομα με διαφορετικό υπόβαθρο και εμπειρίες για να μας βοηθήσουν να δημιουργήσουμε καλύτερα προϊόντα, να λάβουμε καλύτερες αποφάσεις και να εξυπηρετήσουμε καλύτερα τους πελάτες μας. Δεν κάνουμε διακρίσεις με βάση τη φυλή, τη θρησκεία, το χρώμα, την εθνική καταγωγή, το φύλο, τον σεξουαλικό προσανατολισμό, την ιδιότητα του βετεράνου, την κατάσταση αναπηρίας ή παρόμοια χαρακτηριστικά. Όλες οι θέσεις εργασίας αποφασίζονται με βάση τα προσόντα, την αξία και τις επιχειρηματικές ανάγκες. ΗBICδεν αναζητά βοήθεια ούτε αποδέχεται αυτόκλητα βιογραφικά από εταιρείες αναζήτησης για αυτήν την ευκαιρία απασχόλησης. Ανεξάρτητα από την πρακτική του παρελθόντος, όλα τα βιογραφικά που υποβάλλονται από εταιρείες αναζήτησης σε οποιοδήποτε μέλος της ομάδας στοBICμέσωemailή απευθείας σε μέλος της ομάδαςBICσε οποιαδήποτε μορφή χωρίς έγκυρη γραπτή συμφωνία αναζήτησης για αυτήν τη θέση θα θεωρούνται αποκλειστική ιδιοκτησία τηςBIC και δεν θα καταβληθεί καμία αμοιβή σε περίπτωση που ο υποψήφιος προσληφθεί από τηνBICως αποτέλεσμα της παραπομπής ή μέσω άλλων μέσων.

DirectEmployers